Hakkımızda

Hakkımızda

"İnsanların en hayırlısı insanlığa faydalı olandır." inancı ile çalışmalarını yürüten Anadolu Gençlik Derneği, ülkemizin il, ilçe, belde ve mahallelerinde kurduğu şube , temsilcilik ve bürolarla, bunların yanı sıra diğer müessese ve faaliyetlerle ülkemiz gençliğinin beraberlik ve kardeşliğinin öncüsü olmuştur.
 
Kurulduğu yıldan bu yana aktivitesini yitirmeyen çalışma aşkı ile Anadolu Gençlik Derneği, Türkiye"nin en büyük sivil toplum kuruluşu ve dünyanın en büyük gençlik organizasyonu olarak aziz milletimizin dernek medeniyetinin parlak bir temsilcisi olmayı hak etmiştir.
 
Anadolu Gençlik Derneği şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da üstlendiği misyonu geçmişten aldığı güçle, yarınlara daha büyük bir heyecanla taşıma azim ve kararlılığındadır.
 
Anadolu Gençlik Derneği"nin "Projesi insan, Muhatap kitlesi gençliktir, sevdası tüm insanlığın saadetidir. 
 
Anadolu Gençlik Derneği "Bir yıl sonrasını düşünüyorsanız bir tohum ekin, 10 yıl sonrasını düşünüyorsanız bir fidan dikiniz, 100 yıl sonrasını düşünüyorsanız bir insan yetiştiriniz." anlayışı ile hareket etmiş ve bugün misyonu ve vizyonu ile bütün insanımızı kucaklayan, teknolojiyi kullanan, ilmi akademik seviyeli çalışmaları ile insanımızdan aldığı gücü yine onların istifadesine sunan özelliği ile çalışmalara devam edecektir.
 
Anadolu Gençlik Derneği yıllardır canından ve cananından aziz saydığı mukaddes görev aşkıyla insanlığa hizmet vermiştir. Yıllarca en önde yürüyen "sevgi ve kardeşlik bayrağı"nı bugün daha geniş ufuklara götürmenin haklı gururunu hep birlikte yaşamaktadır.
 
Anadolu Gençlik Derneği"nin rakibi; kavga, çatışma, kin ve cehalet olmuştur. Onların yerine fedakâr kadroları ile barışı, sevgiyi, konuşarak anlaşmayı ve bilgiyi ikame etmeye gayret göstermiştir.
 
Bugün dünyada ulus-devlet yapısından uluslar üstü bir yapıya doğru hızlı bir geçiş süreci yaşanmaktadır. Bunun doğal bir sonucu olarak, üçüncü sektör olarak adlandırılan sivil toplum kuruluşlarının sorumluluğu ve etkinliği çok daha artmaktadır.
Üniversite komisyonumuz, “sınıflardan kampüslere yeni bir dünya” idealini gerçekleştirmek için dert edinmiş üniversiteli gençlerin evidir. Hayallerini, hedeflerini, ideallerini mezun olduktan sonra kyk borcuna esir etmeyen ve insanlığa faydalı olmak için çaba gösteren bir topluluktur. 
 
Toplumun bireyselleştirilmesine, gruplaştırılmasına aldırmadan muhatabını “kardeşim” diyerek kucaklayan gençlerin bölüşeceği tek varlığı sevgidir. Sevginin paylaştıkça büyüyeceği bir duygu olduğunu bildiğimiz için yıllardır “sevgi ve kardeşliğin teminatıyız” diyoruz.