Bir Öğrenci Gözünden Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi

Bir Öğrenci Gözünden Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi

Özgürlükler şehri Muğla, diğer illerden gelen öğrenciler neredeyse hangi şehirden gelirlerse gelsinler Muğla da yabancılık çekmeyecekleri Kesindir. Merkezinde neredeyse sadece öğrencilerin yaşadığı  Kötekli ve Yeniköy mahallesi vardır. Öğrencilerin rahatlıkla oturabileceği kafeler ve restoranların bulunduğu bir açıkçası garip ve güzel bir ortam olduğu söylenebilir. Her özgürlüğün bir bedeli olduğu gibi Muğla’da bu bedeli öğrenciye ödetmektedir. Kira fiyatları ile ünlü şehrin aynı zamanda gerek belediye olsun gerek ise dükkan sahipleri olsun öğrenci için acımasız tutum içerisindedir. Örnek olarak 1+1 evlerin 1500 lira olduğu, otobüs fiyatlarının 4 lira olduğu ve öğrenci yemeği dönerin 12 lira olduğu çoğu zaman gözlenmektedir. 

Kampüs içerisinde yemek sarayı olup çok ucuza yemek yenilebilir. Üniversitemiz yokuşu ile ünlü olup çoğu zaman öğrenciler kampüs içi otobüsü kullanmaktadır. KYK da kalacak arkadaşlar için kampüs 5 dakika olup oldukça merkezi bir yerdedir. Kötekli’de oturanların çoğu üniversiteye yürüyerek 20 dakikada ulaşabilirler.

Üniversitemiz Muğla gibi yeşilliktir fakülte çıkışında bir ormanın içinde müzik dinlediğiniz durumlar olacaktır. Kütüphanesi oldukça geniş olup gerekli kaynaklara rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Kampüs içerisinde büyük bir camii olup ibadet açısından da gayet kolaylık sağlamaktadır.

Gelecek arkadaşların çoğunun deniz hayali kurduğunu biliyoruz bu yüzden deniz merkezde değildir en yakın deniz 30 dakika mesafede olup belediye otobüsü ile gidilebilir. 4 yılınızı hem tatil yapıp hem de öğrenci olarak geçirebileceğiniz gelenin gitmemek için can attığı şehir Muğla.