Bir Öğrenci Gözünden Atılım Üniversitesi

Bir Öğrenci Gözünden Atılım Üniversitesi

 

Öncelikle 1,5 yıldır bu üniversitedeyim. Görüşlerim biraz yetersiz olabilir, mazur görün. Atılım Üniversitesi bence iyi bir konuma gelmek için gerçekten çok çabalıyor. Kadrosunun da bunun farkında olduğunu düşünüyorum. O yüzden öğrencilerin başarılı olmasını ve üniversitenin kazanımlarının artmasına çabalıyorlar ve bunun için öğrencilere verebildiği her türlü destekleri veriyorlar. Öğretmenlerin neredeyse hepsiyle güzel bir iletişim kurabiliyor ve rahat dönüt alabiliyorum. Çoğu çok kafa insanlar, anlayışlılar, çoğunlukla gençler. Mekatronik öğrencisi olunca farklı dalların hocalarını da tanıma şansım oldu. Okulun alet edevat bakımından yeterli olduğunu gördüm ve harika bir kütüphanesi var. Okul merkeze uzak bir konumda ama otobüs ve dolmuşla ulaşımı mümkün olmasına rağmen çok dolu oluyor. Ortalama 30-45 dakika arası bir yolculukla ulaşılıyor. Kışın çok soğuk oluyor.

Okulda derslerin çoğu İngilizce olarak veriliyor. Buraya geliyorsanız İngilizceyi öğrenmeniz gerekiyor. Hazırlık bölümünde Pearson ortaklığı ile sertifika veriyorlar. Hazırlıktaki ders materyalleri de Oxford üzerinden işleniyor. Okulun erasmus ofisi de çok aktif çalışıyor ve akrediteleri de baya gelişmiş.
Arkadaş, topluluk ortamı gayet hoş. Her türlü insan tiplemesi var, arkadaş canlısılar, önyargısızlar. Toplulukların çoğu aktiftir. Okul spora da çok önem veriyor ve öğrencileri de teşvik ediyorlar. Çeşitli turnuvalarda yer ediniyorlar.
Genel olarak memnunum okula 10 üzerinden 7.5 veririm. Öneririm.