Adım Adım Anadolu Gençlik

Adım Adım Anadolu Gençlik

 

Adım Adım Anadolu Gençlik Projesi Nedir:

 
Bizler Anadolu Gençlik Derneği Üniversite Teşkilatı olarak bu topraklarda yaşayan ne kadar genç varsa hepsinden sorumlu olduğumuzu biliyoruz. Hedef kitlemiz olarak ise yine bu topraklarda nefes almaya devam eden bütün genç kardeşlerimizi muhattap alıyoruz. Bu minvalde ulaşamadığımız, derdini dinleyip derman bulamadığımız kardeşimiz kalmayana kadar. Şu köhnemiş çağda Allah ve Rasulü’nün emri doğrultusunda çalışmayı kendisine görev atfetmemiş tek bir genç kalmayasıya kadar, çalışmayı kendimize görev bilmekteyiz.
 
Anadolu Gençlik Derneği Üniversite Komisyonu olarak; 50 yıldır kardeşlik anlayışı ile , milli ve manevi değerlerine sahip çıkan liyakatli bir gençlik yetiştirme gayretindeyiz. Geride bıraktığımız yarım asırlık süre zarfında milyonlarca gence ufuk açarak  Hayra motor Şerre fren olmayı hedefledik. Böylelikle Türkiye’nin en büyük Gençlik Teşkilatı olmayı başardık. Adım Adım Anadolu Gençlik projemiz ile Sınıflardan Kampüslere Yeni Bir Dünya kurmayı hedeflediğimiz bu yolda; “ Önce Ahlak ve Maneviyat “ düsturu ile fakülte ve kampüslerde çeşitli faaleyitlerimiz de olduğu gibi . Cihad ibadetinin her koşul ve süreçte yapılması gerektiği inancı ile  Pandemi sürecinde üniversitelerine gidemeyen genç kardeşlerimizi, yaşadıkları şehirlerde ziyaret ederek aynı aşk ve heyecan ile devam ettirdiğimiz faaliyettir.

 

 Adım Adım Anadolu Gençlik Projesi ile ; 

 
İlk aşamada Türkiye geneli tüm teşkilatlarımızla memleketlerinde buluşmalar gerçekleştirip, bu memleketin yararına olacak yeni projeler geliştirmeyi hedefliyoruz. Ardından Lise döneminde derneğimiz tarafından Siyer-i Nebi sınavına girmiş ve şu anda üniversite okumakta olan 1 milyon gencimizi tek tek arayıp adres bilgilerini aldıktan sonra memleketlerinde ziyaret edip pandemi sürecinde okulların kapalı olması nedeniyle ulaşamadığımız gençliğe bu çalışma ile ulaşmayı sağlayacağız.